"Алтан бөмбөрцөг" кино наадмын шилдгүүд тодорлоо

Админ
2021/03/01

78 дахь удаагийн "Алтан бөмбөрцөг" наадам шилдгүүдээ тодрууллаа. 

Тус кино наадмын шилдгүүдийг хүргэж байна. 

Шилдэг найруулагч:Ялагч: Chloe Zhao, Nomadland 

Ялагч: Chloe Zhao, Nomadland


Шилдэг богино цуврал болон бүрэн хэмжээний кино - Телевизийн бүтээл төрөлд

Ялагч: The Queen's Gambit


Шилдэг богино цуврал болон бүрэн хэмжээний киноны шилдэг эмэгтэй жүжигчин - Телевизийн бүтээл төрөлд:

Ялагч: Anya Taylor-Joy, The Queen's Gambit


Шилдэг богино цуврал болон бүрэн хэмжээний киноны шилдэг эрэгтэй жүжигчин - Телевизийн бүтээл төрөлд:

Ялагч: Mark Ruffalo, I Know This Much Is True


Шилдэг эмэгтэй жүжигчин - Драм төрөлд:

Ялагч: Andra Day, The United States vs. Billie Holiday


Шилдэг богино цуврал болон бүрэн хэмжээний киноны шилдэг эмэгтэй туслах дүрийн жүжигчин - Телевизийн бүтээл төрөлд: 

Ялагч: Gillian Anderson, The Crown


Шилдэг богино цуврал болон бүрэн хэмжээний киноны шилдэг эрэгтэй туслах дүрийн жүжигчин - Телевизийн бүтээл төрөлд: 

Ялагч: John Boyega, Small Axe


Шилдэг кино - Драм төрөлд:

Ялагч: Nomadland


Шилдэг эрэгтэй жүжигчин - Драм төрөлд:

Ялагч: Chadwick Boseman, Ma Rainey's Black Bottom


Шилдэг кино – Инээдмийн болон мюзикл төрөлд: 

Ялагч: Borat Subsequent Moviefilm


Шилдэг эмэгтэй жүжигчин - Инээдмийн болон мюзикл киноны төрөлд:

Ялагч: Rosamund Pike, I Care A Lot


Шилдэг эрэгтэй жүжигчин - Инээдмийн болон мюзикл киноны төрөлд: 

Ялагч: Sacha Baron Cohen, Borat Subsequent Moviefilm


Шилдэг эмэгтэй туслах дүр:

Ялагч: Jodie Foster, The Mauritanian


Шилдэг эрэгтэй туслах дүр:

Ялагч: Daniel Kaluuya, Judas and the Black Messiah



Шилдэг кино зохиол:

Ялагч: Aaron Sorkin, “The Trial of the Chicago 7"


Шилдэг анимэйшн:

Ялагч: Soul


Гадаад хэл дээрх шилдэг кино:

Ялагч: Minari (АНУ)


Киноны шилдэг хөгжим:

Ялагч: Soul - Trent Reznor, Atticus Ross, Jon Batiste


Киноны шилдэг дуу: Ялагч: Io Si (Seen) - The Life Ahead


Шилдэг телевизийн цуврал: Драм

Ялагч: The Crown


Шилдэг эмэгтэй жүжигчин - Драм төрлийн телевизийн бүтээл төрөлд: 

Ялагч: Emma Corrin, The Crown


Шилдэг эрэгтэй жүжигчин - Драм төрлийн телевизийн бүтээл төрөлд:

Ялагч: Josh O'Connor, The Crown

Шилдэг инээдмийн болон мюзикл кино - Телевизийн бүтээл төрөлд:

Ялагч: Schitt's Creek


Шилдэг эмэгтэй жүжигчин - Инээдмийн болон мюзикл төрлийн телевизийн бүтээл төрөлд: 

Ялагч: Catherine O'Hara, Schitt's Creek


Шилдэг эрэгтэй жүжигчин - Инээдмийн болон мюзикл төрлийн телевизийн бүтээл төрөлд:

Ялагч: Jason Sudeikis, Ted Lasso






Эх сурвалж: latimes.com


0
0
0
0
0
0

Холбоотой мэдээ


Сэтгэгдэл (0)

ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул ТА сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууны хэм хэмжээг хүндэтгэнэ үү. Хэм хэмжээг зөрчсөн сэтгэгдэлийг админ устгах эрхтэй.

    Сэтгэгдэл бичигдээгүй байна